MannsForum vil også i 2026 arrangere sin årlige mannsdagskonferanse. Den arrangeres på Litteraturhuset i Oslo, 21.november. Sett av dagen allerede nå. Vi lover mange spennende temaer. Har du innspill – send en epost til [email protected]
Likestillings – og diskrimineringsombud Bjørn Erik Thon skrev i en debattartikkel på mannsdagen 2025: «Likestilling er langt mer enn kvinnekamp. At for mange gutter og menn er i ferd med å falle ut av både skole, helse og arbeidsliv, er eksempler på alvorlige likestillingsproblemer. Å anerkjenne det truer ikke kvinners rettigheter – det styrker dem. Å løse disse problemene krever politisk innsats, men også at flere menn melder seg på, engasjerer seg og slutter opp om likestilling. For likestilling er et fellesprosjekt. Gratulerer med mannsdagen!»
Bli medlem i MannsForum
– fordi likestilling også handler om gutter, fedre og menn
MannsForum er Norges største medlemsbaserte organisasjon for likestilling i et mannsperspektiv. Vi jobber for barns rett til begge foreldre, fedres rettigheter etter samlivsbrudd, gutters oppvekstvilkår og for at menns stemmer skal høres i samfunnsdebatten.
Meld deg inn her → https://mannsforum.portal.styreweb.com/arrangement/ArrangementSession?ID=Innmelding
Hvert medlem teller. Bli med og gjør en forskjell.